dribrahimi
23 اسفند 1401 - 17:25

برنامه‌ریزی برای جابه‌جایی 407 هزار مسافر نوروزی در آذربایجان شرقی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از برنامه‌ریزی برای جابجایی 407 هزار مسافر نوروزی در آذربایجان شرقی

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، جبارعلی ذاکری ظهر روز سه شنبه در مراسم آغاز رزمایش ترافیکی و خدمات سفرهای نوروزی در محل ستاد فرماندهی انتظامی استان، با اشاره به اتخاذ تمهیدات لازم برای تسهیل سفرهای نوروزی در استان، از تخصیص ۴۰۷ هزار صندلی برای جابجایی مسافران نوروزی خبر داد.

وی افزود: در بخش حمل و نقل جاده ای، ۱۸۷ هزار صندلی اتوبوس، در ریلی ۱۱۰ هزار صندلی و در هوایی ۱۱۰ هزار صندلی برای جابجایی مسافران نوروزی در نظر گرفته است.

ذاکری اضافه کرد: در حوزه گردشگری نیز حدود ۳۰ هزار تخت برای اسکان مسافران نوروزی که قصد اقامت در استان را دارند آماده شده که امیدواریم با تمهیدات اتخاذ شده، خاطره خوش در ذهن مسافران از تبریز و استان به یادگار بماند.

ذاکری با بیان اینکه استان آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است، گفت: پیش بینی ما، افزایش تعداد مسافران نوروزی در تعطیلات امسال است و از همین امروز، دستگاه های استان در جاده ها، داخل شهر و مکان های اقامتی و خدماتی آماده ارایه خدمات هستند.

وی به هدف گذاری کاهش تصادفات و تعداد جانباختگان ناشی از سوانح جاده ای اشاره کرد و افزود: طبق گزارش پلیس، سال گذشته، آذربایجان شرقی از نظر کاهش تعداد تصادفات و همچنین تلفات جاده ای در رتبه دوم کشوری قرار گرفته است که باید تلاش کنیم این رتبه ارتقا یابد.

ذاکری همچنین به بهره برداری از ایستگاه راه آهن خاوران اشاره کرد و گفت: با بهره برداری از این طرح بزرگ، به طور یقین تعداد مسافران جابجا شده با ناوگان ریلی ۲ برابر می شود که ظرفیت بسیار خوبی برای استان است.

وی اضافه کرد: همچنین با بهره برداری از بخشی از آزادراه تبریز - بازرگان و هشترود - مراغه در سال آینده، علاوه بر روان سازی ترافیک جاده ای در این مناطق، به کاهش تصادفات جاده ای نیز منجر می شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1092999